Az első kisebb eredményeket a 3. hét utána már éreztem. Ezek valójában tényleg apró eredmények pl. előző nap megkértek valamire, nem írtam fel és másnap emlékeztem rá. Hétről hétre tapasztaltam meg a fejlődésemet. Azt élem át, hogy kitágult számomra a világ. Tanulási kedvet kaptam, jobban érdeklődöm a tudományok iránt, több olyan cikket olvasok vagy olyan riportot (podcastet) választok, amivel több információhoz jutok a világról.
Az első nagyobb sikerélményem, amikor egy hosszabb HVG cikket elolvastam, másnap beszéltem róla és majdnem az egészre emlékeztem, legalább is a főbb pontjaira. Korábban ilyen nem fordult velem elő. Nekem az iskolában sose volt elég az órai figyelem, mindig nagyon sokat kellett tennem, ha 4-5-ös érdemjegyeket szerettem volna elérni. Jelenleg a figyelmem sokkal ritkábban kalandozik el, pl amikor oktatáson veszek részt, nagyon sokszor nem kell a jegyzetemet használnom, mert emlékszem az információk nagy részére. Korábban azt is elfelejtettem, hogy mi az, amit leírtam és rendszeresen másoktól kérdeztem. Amikor egy munkafolyamat közben kizökkentenek, könnyedén vissza tudok térni az eredeti teendőmhöz és képes vagyok rangsorolni a feladatokat fontosságuk szerint, majd az elvégzésüket lépésről lépésre megvalósítom. Ma már jól tudom menedzselni a mindennapjaimat.
Óriási eredmény számomra, hogy a mindennapokban számtalan helyzetben sokkal nyugodtabban reagálok. Maga a lelassulás, átgondolás, amit napi szinten csinálok, egyes fokozott érzelmi állapotú helyzetekben is kedvezően hatnak rám, hiszen a reakcióm nem olyan heves, mint korábban.
- Felnőtt homloklebeny foglalkozáson kb. 4-5 évvel ezelőtt voltam először, ahol Brigi iránymutatásával végeztük a feladatokat. Nagyon élveztem az új kihívásokat, hiszen a gyakorlatok folyamatosan feszegették a határaimat és sok-sok sikerélményt adtak. A pandémiát követően alig vártam, hogy újra lehetőség nyíljon a tanfolyamra és az első adandó alkalommal férjemmel együtt jöttünk vissza. Mindketten jócskán túl vagyunk a 60-on és hisszük, hogy nem csak a testünket, hanem az agyunkat is tréningezni kell. Ehhez maximálisan irányt mutat a homloklebeny tréning. Az sem jelent problémát, ha a csoportban nem teljesen tudunk együtt haladni, hiszen Brigi sasszemmel figyel és mindenkinek a megfelelő segítséget megadja. Kinek is ajánljuk? Aki szereti a kihívásokat, aki szereti feszegetni a saját képességének határait, aki szeret csoportban tanulni, játszani, fejlődni, aki szeretné gondolatait, cselekedeteit rendszerezetté tenni és legfőképp aki tenni szeretne a saját mentális egészségéért.